אדריכל במרכז


ישנם תחומי עיסוק שהם לוקאליים ומוגבלים לאזור המגורים. למשל, לא תזמינו שרברב מאילת לפתוח סתימה בכיור עבורכם, כשאתם גרים במרכז הארץ או בצפונה. זה יהפוך את העסקה ללא הגיונית, לא יעילה, ובעיקר, ללא משתלמת לאף אחד משני הצדדים הנוגעים בה. לעומת זאת, כאשר תחפשו מומחה אינסטלציה לביצוע החלפה של כל מערכת הביוב בבית, מיקומו של המומחה יהפוך לקריטריון פחות רלוונטי בעת ההחלטה על איש המקצוע. כך שגם בחירת אדריכל במרכז, כאשר מדובר באדריכל מומחה בתחומו, למשל, אסף סלומון, איננה תלוית מקום. יחד עם זאת, בואו נבדוק יחד, מדוע במקרים מסוימים, בחירת בעל מקצוע (לדוגמה, אדריכל במרכז) מושפעת ממיקום הלקוח וממיקום בעל המקצוע, ובמקרים אחרים, המיקום הופך לרלוונטי פחות.

אדריכל במרכז - מה חשוב לדעת?

כאשר אנחנו מדברים על שירות, ניתן לבחון אותו על פי מספר פרמטרים שונים, כמו היקף העבודה הנדרשת, רמת המקצועיות והידע הנדרשים לביצוע העבודה, מחיר השירות וכן הלאה. אבל, לרוב, ככלל, בעבודות המחייבות רמות ידע, ניסיון ומקצועיות גבוהות, המיקום לא ייחשב כפרמטר חיוני ויפנה את מקומו לבחינת רמת המקצועיות והניסיון של איש המקצועי. זה הגיוני, בעיקר ומאחר ובעבודות כאלה, הנזקים שעלול לגרום בעל מקצוע שאיננו מיומן, עולים על אי הנוחות שבמיקום המרוחק.

קריטריונים לבחירת אדריכל

קריטריונים נוספים הדוחקים את מקום המיקום בבחירה הם דחיפות העבודה, היקפה, וכפועל יוצא מהיקפה, גם המשכיותה. אם משווים שרברב וסתימה לשירותי אדריכל במרכז, נראה כי בעוד פתיחת סתימה היא עבודה חד פעמית, אשר חייבת להתרחש מיידית ואין לה המשכיות, תכנון בית או דירה אינם דחופים והם נמשכים לאורך זמן. זוהי הסיבה לכך שאם אתם גרים בצפון, כשיש לכם סתימה, תפתחו את האינטרנט ותחפשו את השרברב הקרוב ביותר אליכם, ואילו כאשר תתכננו בית, גם אתם גרים בצפון, האדריכל יכול להיות מהמרכז וקבלן הבניה עשוי להיות בכלל מדרום הארץ. מדובר בעבודה מתמשכת, בהיקף גדול, כך שמיקום איננו משחק תפקיד בבחירת אנשי המקצוע המתאימים.

ישנם מספר קריטריונים חשובים בעת בחירת אדריכל במרכז. מומלץ להיפגש עם מספר אנשי מקצוע ולבדוק עם מי יש לכם את החיבור הטוב ביותר וממי התרשמתם יותר. תראו פרוייקטים שלו, אפילו פיזית וקבלו רושם מלקוחות הפרוייקט. שאלו אותם מה היתרונות והחרסונות של האדריכל, עמידה בלוחות זמנים ועל התמודדיות עם קשיים. כך תלמדו את הסגנון העיצובי שלו והאם הוא לטעמכם.

עוד חשוב לבדוק את ההסמכות המקצועיות שכן אדם הנושא את התואר אדריכל חייב להחזיק בתעודה המסמיכה אותו לכך. בניגוד למעצב פנים העוסק רק בפנים הבית, שירותיו של האדריכל כוללים גם את המעטפת החיצונית כמו הגדלת חדרים ושינויי מבנה. אלו שינויים שרק אדם שברשותו תעודה מקצועית יכול לבצע. עוד כדאי לשמוע במילים אודות פרוייקטים שביצע ולא רק לראות תמונות. בכך תוכלו לקבל רושם כיצד האדריכל התמודד עם קשיים ומציאת פתרונות. שכן תכונה קריטית לאדריכל מוביל היא החשיבה מחוץ לקופסה והכרות עם בעלי מקצוע שונים למציאת חלופות ורעיונות מקוריים. עוד קריטריון חשוב שאין להקל בו ראש, הוא האם האדריכל מסוגל לבצע את העבודה במסגרות תקציב שונות. שכן אם מדובר באדריכל טוב ככל שיהיה, אך שמסוגל להפיק פרוייקטים מרהיבים רק בסכום כסף מסוים, זו תהיה בעיה אם התקציב שלכם נמוך יותר. בחרו אדריכל שמסוגל להציע שיפוצים שיעמדו במסגרת התקציב שהגדרתם.

זכרו שתפקידו של האדריכל הוא להפוך את החלום שלכם ליצירה מציאותית, את בית החלומות שלכם לבית מוחשי.  אסף סלומון, אדיכל מורשה, בוגר לימודי אדריכלות במוסד היוקרתי PRATT INSTITUTE בניו יורק, בנה ועיצב בתי חלומות גם בניו יורק וגם בארץ וישמח לתכנן ולעצב גם עבורכם את הבית שתמיד חלמתם עליו. משרדנו מבצע פרוייקטים בקני מידה שונים ומגוונים ואנו מעניקים שירותים כוללים החל משלב ההיתרים לבנייה, תכנון אדריכלי ועיצוב פנים ועד שלב הפיקוח עם סיום הפרוייקט תוך אוזן קשבת ללקוח ולרצונותיו לאורך כל התהליך.

אדריכל במרכז | אסף סלומון