תכנון וילות יוקרה


וילות הן ללא ספק בתים מיוחדים במינם. על פני שטח ענק הנתון כולו לשימוש היצירתי של בעליו, ניתן לבנות בית מפואר, יוקרתי, רחב ידיים. בית בעל שטח פתוח מדהים הכולל גינה מופלאה ופעמים רבות גם בריכה, ובו גם כל חללי הפנים מתוכננים בקפידה תוך מחשבה מדויקת על בני המשפחה שיגורו שם. סלון הפונה החוצה, מטבח מושלם ומאובזר, חדרי שינה מפנקים, וביניהם גרמי מדרגות וחללים מקשרים מעוצבים היוצרים זרימה נכונה.

היוקרה

תכנון וילות ועיצובן הם הזדמנות להשתמש בחומרי הגלם המובחרים והיוקרתיים ביותר, הקולעים באופן מדויק לטעמם של הגרים בבית. עיצוב בעץ, שיש יוקרתי, אבן טבעית וחומרים נוספים, פרטי אומנות ייחודיים וריהוט ברמה הגבוהה ביותר.

תכנון וילות: תקציב

חשוב לשים לב שגם עבור תכנון וילה, שהוא תהליך בו התקציב גבוה משמעותית מאשר בתכנון של בתי מגורים אחרים, עדיין חשוב מאוד לעמוד בתקציב שהוגדר לפרויקט ולא להיסחף ולחרוג ממנו. לכן תפקידו של האדריכל, בנוסף לתכנון ועיצוב, הוא לנהל את הפרויקט ברמה התקציבית, להגדיר מראש את תהליך העבודה, שלביו ויעדיו, ולהיות כל העת עם היד על הדופק שאכן עומדים במימוש תכנית זו. האדריכל מלווה ומתאם בין כל אנשי המקצוע ודורש שלא יהיו חריגות תקציביות באף שלב.

אור, אוויר וצבעים

השילוב החלומי שבין חללי פנים וחוץ מרווחים המצויים בתוך שטח גדול בבעלות אחת, יוצר תהליך תכנוני ועיצובי ייחודיים. האפשרות למקסם את זרימת האור והאוויר בבית מושלמת, בעזרת חלונות גדולים מאוד, ומיקום חכם של כל חלל ופרט. הצבעוניות והאווירה בתוך הבית נוצרת לא רק מתוך תכנון החלל הפנימי אלא מהכנסת החוץ פנימה, השמיים, הצמחייה וריהוט החוץ מורגשים גם בפנים ויוצרים אווירה מיוחדת וקסומה.

לתכנון תאורה נכון שייצור אווירה חמה ונעימה ובה בעת ייתן את עוצמת האור הדרושה בכל חלל, נודעת חשיבות גבוהה. שילוב מדויק בין גופי תאורה גלויים, נסתרים ושקועים מעצים את תחושת העומק והגובה, יוצר יוקרה יחד עם ביתיות ומשדרג את החלל. לאור כל הפרמטרים הרבים המעורבים בתחום תכנון וילות ניתן להבין מדוע כה חשוב להיעזר באדריכל מוביל כמו אסף סלומון שהשכלתו הרחבה וניסיונו המקצועי העשיר הם הדרושים למשימה כה מורכבת.

טרנדים מעניינים של תכנון וילות של מושקעות 
מאחורי המילה "וילה" מסתתרים הרבה מאוד סגנונות ועיצובים אפשריים. באופן לא מאוד מפתיע, תכנון וילות כיום שונה למדי מהתכנון אך לפני שנים ספורות. המודעות הגבוהה לעיצוב עלתה מאוד וגם הטרנדים המרכזיים מהעולם כבר עשו עליה. ממשרדו של אסף סלומון, אדריכלות ועיצוב, חשפו כמה טרנדים מעניינים בתכנון של וילות מושקעות ומעניינות. 


קבלו אותם, קירות מזכוכית


אם חשבתם שחלונות זכוכית נועדו להעניק הצצה חלקית לוילה מפוארת, קבלו את הדבר המעניין הבא. תכנון וילות בימינו מאפשר לקחת קיר אחד שלם או אפילו יותר, ולתכנן אותו מזכוכית חסינה וחזקה במיוחד. לרוב, הקיר הזה יפנה לעורף וישקיף על הגינה היפה או לעבר בריכת השחייה. ניתן לכסות את הקיר באמצעות תריסים או וילונות גולשים, לפי הצורך. 


תכנון וילות עם גגות רעפים – אאוט 


אנו רואים אותם הרבה פחות בסביבה, הרעפים שפעם היו המייצגים הבולטים של בניה כפרית או וילות עירוניות. אי אפשר לומר שהם נעלמו לגמרי אבל הטרנד הבולט כיום הוא ללא ספק גגות שטוחים. עיצוב כזה נחשב להרבה יותר נקי ומודרני. את הקישוטים או העיטורים מעדיפים מרבית האנשים לשמור למקומות אחרים בבית. 


חלל פתוח, מרווח ומואר 


מאוד מקובל כיום לעצב ולתכנן את הוילה המרהיבה כך שהחלל הפנימי יהיה פתוח במופגן. כלומר, קיימת העדפה לפחות סידור חדרים נפרדים, פחות מסדרונות מפותלים. במיוחד החלל המרכזי של הבית, הלב של הבית, יהיה פרוש לכל עבר. ואיך אפשר בלי להזכיר את האור. לרוב, נעשה מאמץ לתכנן את הוילה כך שכמה שיותר אור טבעי יזלוג מבחוץ כלפי פנים. זאת, לצד כיווני אוויר שישיבו בריזה טובה ונעימה. 


בנייה ירוקה וחסכונית


הטרנד האחרון להפעם אך בהחלט לא הצנוע ביותר הינו שילוב אלמנטים של בניה ירוקה וחסכונית. וכאשר אנו אומרים חיסכון, אנו לא מדברים על המראה ה"רזה" או הפשוט. הכוונה היא כי תכנון וילות ייעשה תוך שימוש בחומרים מבודדים, שיחסכו הרבה מאוד כסף ואנרגיה לאורך השנים. קירות מבודדים, חלונות כפולים, אוורור טבעי. כל מה שהולך עם עקרונות הקיימות והחיבור עם הסביבה. 

 

תכנון וילות שיענה על הצרכים שלכם


אדם או משפחה המעוניינים לתכנן וילה לצרכי מגורים, אמורים לתכנן את הווילה בהתחשב בנתונים האישיים שלהם. אף פעם לא מומלץ לרכוש ווילה מוכנה אשר תוכננה סתם כך על פי הבנתו של איש מקצוע שבנה את הווילה כפי ראות עיניו. זה אולי יהיה מתוכנן יפה, זה כנראה יהיה גם מקצועי אך האם זה בהכרח יתאים למשפחה שאמורה להתגורר במקום? האם זה יהיה מוצלח ויענה על הצרכים? ברור שלא.
זו הסיבה שחשוב כל כך למסור את התפקיד של תכנון וילות לידיו של איש מקצוע שייתן את המענה המושלם בהתאם לכל הדרישות.


תכנון וילות – זה עניין למקצוענים


חשוב לדעת כי בכל מה שקשור לעבודות אדריכלות יש צורך בסיוע וליווי מקצועי של קבלן מנוסה או מעצב פנים העוסק בתחום. אך כאשר מדובר בווילה, שם הסיפור הוא הרבה יותר רציני. זה כבר לא בית רגיל ותחום בגודל לא מידי גדול שלא הכי מסובך לתכנן. מדובר בווילה שהיא על פי רוב גדולה והיא מתפרסת על שטח גדול. די מורכב לתכנן את הווילה שתיתן את המענה המושלם על כל הצרכים ועדיין תשמור על האופי הייחודי שלה כווילה.
כאשר הווילה עוברת את ידיו האמונות של איש מקצוע, התוצאה היא ווילה המעוצבת היטב, בצורה יוקרתית, נעימה לעין וכמובן גם נוחה לשימוש.


מי יתכנן לכם את הווילה?


עד לפני שנים לא רבות לא היה מקובל כל כך לשכור את שירותיו של מעצב פנים מקצועי. אנשים היו מתכננים לעצמן את הבתים או את השיפוצים כאשר הם הו בטוחים כי הם יודעים הכי טוב מה מתאים להם ומה טוב להם. זה אולי נכון. אך במבחן המציאות הם פספסו הרבה מאוד. הם לא נצלו בצורה מיטבית את כל השטח הנתון ואף נאלצו להוציא הוצאות מיותרות על משאבים כמו מיזוג ותאורה רק בגלל שהם לא מיקמו נכון את החלונות ואת המרפסות.
מחפשים שירות של תכנון וילות?
אסף סלומון – הכתובת הכי מקצועית והכי אמינה לתחום של תכנון וילות מושקעות במיוחד.
 

תכנון וילות | אסף סלומון