פרוייקטים למגורים

בוטקה - מדינת ניורק

בוטקה
בוטקה
בוטקה
בוטקה
בוטקה
בוטקה
בוטקה
מדינת ניורק
מיקום צפון מדינת ניו יורק שטח 900 מ"ר שטח בנוי 60-240 מ"ר תוכנן 2003-2004 פרוגרמה בקתה בטבע

בוטקה הינו דגם אשר אשר תוכנן כאב טיפוס לשיטת בניה הקרויה, CASA-tech. שיטה זו תוכננה ע"י משרדנו, כמשרד אדריכלים בתל אביב, והיא מתבססת על שילוב קונסטרוקטיבי בין בטון פלדה ועץ, בשילוב מערכת קירות וגגות רב שכבתיים. תיכנון והרכבת המבנה מתבססים על שילוב חלקים מודולרים (LEGO) המיוצרים במפעל בשיטת ייצור סידרתית ומורכבים בזמן קצר בעזרת חיבורים יבשים בשטח. לפיכך, מבנה זה הוא מבנה המוגדר אקולוגי במהותו הן מבחינת חומר, הן מבחינת מערכות אקולוגיות אקטיביות ופסיביות והן מבחינת החסכון באנרגיה בייצורו ואופן בנייתו.
דגם זה יכול לתפקד כחדר נופש, סטודיו או כבית פרטי. ניתן לשנות את סידור החלל הפנימי ואף לגדול עם תכנית שהיא גמישה לחלוטין לצורכי הלקוח. ניתן להשיג את המבנה מגודל של 60 מ"ר עם יכולת גדילה עד ל 240 מ"ר ואף יותר.
יתרונות לשיטת בנייה מסוג CASA-tech:   
1. ריכוז תהליך הבניה תחת קורת גג אחת: משלב התיכנון האדריכלי ועד גמר הבנייה. זוהי מערכת משולבת הפועלת באופן אחיד ומגובש, ומצמצת את התיאום הבעייתי עם מספר רב של אנשי מקצוע חיצוניים בתהליך הבניה.
2. קיצור לוח הזמנים: שליטה מלאה בלוחות הזמנים משלב התיכנון, אישורי בנייה, ייצור המבנה ועד הרכבת המבנה בשטח. שיטה זו מקצרת את תהליך הבניה בעד - 50% ביחס לבניה קונבנציונלית (5 חודשים לבניית מבנה בגודל של 200 מ"ר).
3. ייצור במפעל: בקרת איכות גבוהה, דיוק, שליטה מקסימלית בכמויות, מינימום עבודה בשטח,  ושימוש מינימלי בקבלני מישנה.
4. חישוב עליות מדויק: עד לפרט האחרון מבטיח רווח מחושב ללא חריגות ועמידה בתקציב ללא חריגות.
5. בנייה אקולוגית:
- בוטקה הינו מבנה ירוק במהותו באופן ייצורו בנייתו ובעיצובו. השקעת אנרגיה נמוכה באופן מבוקר וחכם בהקמת המבנה הינה ייתרון חשוב בקבלת אישור לדירוג כמבנה אקולוגי ע"י ה-L.E.E.D האמריקאי.
- ביטול אתר הבנייה מונע רעש וזיהום בשטח. מפעל הייצור מרכז את בעלי המקצוע במקום אחד ומונעת נסיעות בזבזניות לאתר. דיוק הבנייה במפעל מצמצם את הפחת בחומרי הגלם.
- תיכנון חכם (פסיבי) והעמדת המבנה בשטח בהתחשבות עם אנרגיות מקומיות בשטח (רוח,שמש,חומרים מקומיים,טופוגרפיה)
- שימוש במערכות אקולוגיות (אקטיבי): שימוש במערכת קירות וגגות רב שכבתיים המבודדות עד-80% יותר מהקירות הסטנדרטיות המקובלים, פנלים סולאריים, מערכת מים אפורים, איסוף מי גשמים, הצללה רחבה ע"י הגג, יצירת פתחים מנוגדים לאיוורור, שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, שימוש בעץ בעל תקן FSC פתיחות בין המבנה לחוץ מגביר את הקשר לסביבה, שימוש בזכוכית בידודית+LOW E עם רפפה ווניציאנית בתוך הזכוכית, גופי תאורה חסכוניים (פלורסנט,LED), חימום באח עצים טבעי, הגבהת המבנה מהקרקע. 
6 ייצור תוכניות אדריכליות בזמן קצר יחסית: מודולריות תיכנונית המקלה על המתכנן.
7 עושר חומרי כסטנדרט: המבנה מתוכנן ע"פ גודל גריד של 240120X ס"מ שהיא יחידת גודל אוניברסלית ליחידת בניה בסיסית המקובלת בעולם (לוח גבס, לוח סנדוויץ,…OSB ) שימוש ביחידת גודל זו מאפשרת שימוש במגוון מוצרי מדף נרחב בשילוב שיטת הבניה.
8 ביטול מגבלה גאוגרפית: בהקמת המבנים היות והמבנים משונעים כחלקים מודולריים לאתר שיכול להיות בכל נקודה בעולם.

דגם זה מתוכנן במקור עם קונסטרוקצית עץ אך ניתן ליישמו עם קונסטרוקציית פלדה המונחת על גבי יסודות בטון. גם הגג ניתן לשנוי ע"פ בחירה (שטוח, חד או רב שיפועי או גג קש) המבנה יכול להיות מוגבה על עמודים או להיות מונח ישירות על האדמה. כמו כן ניתן לשנות את חומרי הגמר ע"פ בחירה אישית וע"פ הגבלת תקציב.

 

לכל פרויקטי המגורים >