אדריכל בתים פרטיים


אדריכל בתים פרטיים אחד מבעלי המקצוע המבוקשים והנחוצים ביותר בענף הבנייה כיום הינו אדריכל. ענף האדריכלות טומן בחובו מספר תחומים, ביניהם תכנון בתים, תכנון עירוני, אדריכלות פנים ואדריכלות נוף. רוצים לתכנן את הבית שלכם בצורה הטובה ביותר ובאפס פשרות? פנו לאדריכל בתים פרטיים. ישנם אדריכלים כמו אסף סולומון, אשר מתמחים הן בענף האדריכלות והן בתעשיית עיצוב הפנים, דבר שמתבטא בשילוב איכותי ומדויק במבחן התוצאה.

מה חשוב לדעת אודות אדריכלות בתים?

כאמור, אדריכל הינו אדם האמון על תכנון מבנים, לרבות בתים. חלק מהאדריכלים עוסקים גם כן בעיצוב פנים של אותם מבנים שהם מתכננים, כך שכל העבודה מצטמצמת לכדי איש מקצוע אחד. המילה "אדריכל" נגזרת מהמילה "ארדכלוטו" שבשפה האכדית, הלחמה של שתי מילים שמשמעותן היא "משרת – היכל". אדריכל בתים פרטיים אמון על תכנון ועיצוב הבית, ובהובלתו ישנו מהנדס שאמון על תכנון מלאכת הבנייה בפועל. כמו כן, האדריכל הוא זה שעורך את תוכניות הבניה בהתאם לחזון של הלקוח, כלומר מעין גורם מקשר שמחבר בין הלקוח לבין תהליך הבנייה, תוך הבאת הפן העיצובי לידי ביטוי בתהליך.

האם אדריכל בתים פרטיים אחראי על עיצוב הבית כולו?

אדריכל בתים פרטיים אחראי לרוב הן על העיצוב החיצוני והן על העיצוב הפנימי של הבית. כתוצאה מכך, גם התוצר הסופי שמתקבל נושא גון הרמוני ואחיד, שכן יש תיאום מושלם המביא לעיצוב פרופורציונלי ואסתטי.

תהליך תכנון הבית הפרטי

כאשר מתכננים את עיצוב הבית הפרטי, חשוב להכניס את האספקט האישי של הלקוח, שמשקף את האופי שלו ואת האווירה שהוא מבקש ליצור. כדי שזה אכן יקרה, חשוב לערוך מפגש היכרות עם האדריכל הנבחר. השלב הראשון בעבודתו של אדריכל בתים פרטיים, היא להכיר את האישיות של הלקוח, את מה שחשוב לו להכניס בעיצוב הבית ומה נחשב טאבו מבחינתו. מתוך השיח הראשוני הזה ניתן יהיה להבין את פרי דמיון הלקוח, את חזונו בנוגע לעיצוב וכך להתחיל בתכנון מדויק ומוקפד. לאחר הבנת ה'עשה ואל תעשה' של הלקוח, ניתן יהיה להתחיל במלאכת הבנייה תוך שילוב אנשי המקצוע הנכונים.