תכנון וילות יוקרה


וילות הן ללא ספק בתים מיוחדים במינם. על פני שטח ענק הנתון כולו לשימוש היצירתי של בעליו, ניתן לבנות בית מפואר, יוקרתי, רחב ידיים. בית בעל שטח פתוח מדהים הכולל גינה מופלאה ופעמים רבות גם בריכה, ובו גם כל חללי הפנים מתוכננים בקפידה תוך מחשבה מדויקת על בני המשפחה שיגורו שם. סלון הפונה החוצה, מטבח מושלם ומאובזר, חדרי שינה מפנקים, וביניהם גרמי מדרגות וחללים מקשרים מעוצבים היוצרים זרימה נכונה.

היוקרה

תכנון וילות ועיצובן הם הזדמנות להשתמש בחומרי הגלם המובחרים והיוקרתיים ביותר, הקולעים באופן מדויק לטעמם של הגרים בבית. עיצוב בעץ, שיש יוקרתי, אבן טבעית וחומרים נוספים, פרטי אומנות ייחודיים וריהוט ברמה הגבוהה ביותר.

תכנון וילות: תקציב

חשוב לשים לב שגם עבור תכנון וילה, שהוא תהליך בו התקציב גבוה משמעותית מאשר בתכנון של בתי מגורים אחרים, עדיין חשוב מאוד לעמוד בתקציב שהוגדר לפרויקט ולא להיסחף ולחרוג ממנו. לכן תפקידו של האדריכל, בנוסף לתכנון ועיצוב, הוא לנהל את הפרויקט ברמה התקציבית, להגדיר מראש את תהליך העבודה, שלביו ויעדיו, ולהיות כל העת עם היד על הדופק שאכן עומדים במימוש תכנית זו. האדריכל מלווה ומתאם בין כל אנשי המקצוע ודורש שלא יהיו חריגות תקציביות באף שלב.

אור, אוויר וצבעים

השילוב החלומי שבין חללי פנים וחוץ מרווחים המצויים בתוך שטח גדול בבעלות אחת, יוצר תהליך תכנוני ועיצובי ייחודיים. האפשרות למקסם את זרימת האור והאוויר בבית מושלמת, בעזרת חלונות גדולים מאוד, ומיקום חכם של כל חלל ופרט. הצבעוניות והאווירה בתוך הבית נוצרת לא רק מתוך תכנון החלל הפנימי אלא מהכנסת החוץ פנימה, השמיים, הצמחייה וריהוט החוץ מורגשים גם בפנים ויוצרים אווירה מיוחדת וקסומה.

לתכנון תאורה נכון שייצור אווירה חמה ונעימה ובה בעת ייתן את עוצמת האור הדרושה בכל חלל, נודעת חשיבות גבוהה. שילוב מדויק בין גופי תאורה גלויים, נסתרים ושקועים מעצים את תחושת העומק והגובה, יוצר יוקרה יחד עם ביתיות ומשדרג את החלל. לאור כל הפרמטרים הרבים המעורבים בתחום תכנון וילות ניתן להבין מדוע כה חשוב להיעזר באדריכל מוביל כמו אסף סלומון שהשכלתו הרחבה וניסיונו המקצועי העשיר הם הדרושים למשימה כה מורכבת.

תכנון וילות | אסף סלומון