עיצוב סלון מודרני ייחודי


הסלון כחלל המרכזי בבית, המקום בו כולם נפגשים, מארחים, משוחחים, נחים ומשחקים. הסלון מקשר בין יתר החללים המשותפים ומהווה את לב הזרימה הכללית שלו. המבט הראשוני אל הבית כשנכנסים אליו בדרך כלל משקיף אל הסלון, חדר האוכל נמצא לרוב בסמוך אליו ומוביל את הסועדים לאחר הארוחה אל ההתפרקדות בסלון. היציאה אל המרפסת הגדולה או אל חצר הבית במקרה של בית פרטי, הן מן הסלון, ולכן עיצוב סלון מודרני צריך לקחת בחשבון את כל תפקידיו של הסלון בהקשר הכללי של הבית.

עיצוב סלון מודרני: בחירת ריהוט ופריטים

אם בעבר היינו מורגלים לעיצוב סטנדרטי ומקובע של פינות ישיבה סלוניות המכילות יחידות ישיבה של שלוש, שתיים וכורסה, הרי שהיום הפתיחות והמקום למשחק חופשי מגדירים חלל פתוח, נעים והרמוני המתאים באופן מושלם לדיירי הבית, לאורח חייהם ולצרכיהם המיוחדים.

לצד ספה מרווחת במידות המתאימות לגודלו של הסלון ולמספר הדיירים בבית, פינות ישיבה בלתי שגרתיות כמו ערסל, הדום ססגוני, כורסאות מעוצבות ועוד, ממוקמות בהתאם לצורך. להרגשה קלילה ואוורירית ניתן למקם שולחן זכוכית או אף מספר שולחנות קטנים היכולים להתפרס בחלל או להיאסף זה אל זה בעיצוב ייחודי ובהתאם לצורך ולכמות היושבים בסלון.

מאחר שהסלון ממוקם במרכזו של הבית ומתקשר עם יתר החללים, חשוב שהחומרים והטקסטורות המאפיינים אותו יתקשרו עם יתר חללי הבית. סוג וגוון העץ שיבחרו לריהוט יתאימו לגוונים של שולחן וכסאות האוכל, כמו גם הטקסטורות של הכורסאות, השטיחים, הווילונות וכריות הנוי, ישתלבו בהרמוניה ביניהם ועם יתר הפריטים בחללים המרכזיים.

אווירה ביתית ומעוצבת

מדפי ספרים, חפצי אמנותופריטים מיוחדים שנאספו מרחבי העולם יוסיפו תמיד חמימות ואמירה אישית ויתנו נופך ביתי שיתווסף על העיצוב הנקי והמוקפד של עיצוב סלון מודרני. ספה מרכזית בגוון השקט תשתלב עם שטיח או כורסאות בצבעים נועזים ובטקסטורות צבעוניות יותר, שביחד ייצרו עניין וחיות בחלל. מעצבים מובילים כמו במשרדו של אסף סלומון, ידעו לראות את הבית כמכלול המורכב מסך חלקיו ומעוד משהו ייחודי היוצר בית מיוחד שאין שני לו, ויחד עם זאת להרגיש את הלקוח על מנת ליצור את הבית המושלם עבורו.

עיצוב סלון מודרני | אסף סלומון