עיצוב סלון מודרני ייחודי


הסלון כחלל המרכזי בבית, המקום בו כולם נפגשים, מארחים, משוחחים, נחים ומשחקים. הסלון מקשר בין יתר החללים המשותפים ומהווה את לב הזרימה הכללית שלו. המבט הראשוני אל הבית כשנכנסים אליו בדרך כלל משקיף אל הסלון, חדר האוכל נמצא לרוב בסמוך אליו ומוביל את הסועדים לאחר הארוחה אל ההתפרקדות בסלון. היציאה אל המרפסת הגדולה או אל חצר הבית במקרה של בית פרטי, הן מן הסלון, ולכן עיצוב סלון מודרני צריך לקחת בחשבון את כל תפקידיו של הסלון בהקשר הכללי של הבית.

עיצוב סלון מודרני: בחירת ריהוט ופריטים

אם בעבר היינו מורגלים לעיצוב סטנדרטי ומקובע של פינות ישיבה סלוניות המכילות יחידות ישיבה של שלוש, שתיים וכורסה, הרי שהיום הפתיחות והמקום למשחק חופשי מגדירים חלל פתוח, נעים והרמוני המתאים באופן מושלם לדיירי הבית, לאורח חייהם ולצרכיהם המיוחדים.

לצד ספה מרווחת במידות המתאימות לגודלו של הסלון ולמספר הדיירים בבית, פינות ישיבה בלתי שגרתיות כמו ערסל, הדום ססגוני, כורסאות מעוצבות ועוד, ממוקמות בהתאם לצורך. להרגשה קלילה ואוורירית ניתן למקם שולחן זכוכית או אף מספר שולחנות קטנים היכולים להתפרס בחלל או להיאסף זה אל זה בעיצוב ייחודי ובהתאם לצורך ולכמות היושבים בסלון.

מאחר שהסלון ממוקם במרכזו של הבית ומתקשר עם יתר החללים, חשוב שהחומרים והטקסטורות המאפיינים אותו יתקשרו עם יתר חללי הבית. סוג וגוון העץ שיבחרו לריהוט יתאימו לגוונים של שולחן וכסאות האוכל, כמו גם הטקסטורות של הכורסאות, השטיחים, הווילונות וכריות הנוי, ישתלבו בהרמוניה ביניהם ועם יתר הפריטים בחללים המרכזיים.

אווירה ביתית ומעוצבת

מדפי ספרים, חפצי אמנותופריטים מיוחדים שנאספו מרחבי העולם יוסיפו תמיד חמימות ואמירה אישית ויתנו נופך ביתי שיתווסף על העיצוב הנקי והמוקפד של עיצוב סלון מודרני. ספה מרכזית בגוון השקט תשתלב עם שטיח או כורסאות בצבעים נועזים ובטקסטורות צבעוניות יותר, שביחד ייצרו עניין וחיות בחלל. מעצבים מובילים כמו במשרדו של אסף סלומון, ידעו לראות את הבית כמכלול המורכב מסך חלקיו ומעוד משהו ייחודי היוצר בית מיוחד שאין שני לו, ויחד עם זאת להרגיש את הלקוח על מנת ליצור את הבית המושלם עבורו.

עיצוב סלון מודרני בכמה צעדים פשוטים


עיצוב הבית ובפרט הסלון בצורה מקצועית איננו מעשה של יום ביומו. לא בקלות מגיעים אנשים לתובנה כי נחוץ להם שינוי. אך אם הגעתם למסקנה כי עיצוב הסלון שלכם נחוץ ואפילו חיוני, יש לנו כמה טיפים מעולים. עיצוב סלון מודרני בכמה צעדים פשוטים, למתחילים ולמתקדמים. 
עיצוב סלון מודרני, לארגן תקציב 
כדי לעצב סלון בצורה מודרנית, אפשר לנקוט בכמה גישות. עבור מי שאיננו מעצב מקצועי, הדרך הטובה ביותר להתחיל בכך היא להחליט מהו התקציב שאפשר להעמיד לצורך העניין. בהתאם לתקציב אפשר להגיע למסקנה ברורה, עד כמה מקיף יהיה עיצוב הסלון. 


הנתיבים לעיצוב הסלון 


בגדול, אפשר לתאר שלושה נתיבים לעיצוב הסלון. אם התקציב לצורך עיצוב סלון מודרני יהיה מינימלי, אפשר להשיג שינוי משמעותי באמצעות שינוי סידור הסלון מחדש, שיפוץ רהיט מסוים, החלפת גוף תאורה. בזה בדרך כלל מסתיים התקציב. אבל אם התקציב משמעותי יותר, אפשר גם להשקיע בתקרת גבס מונמכת, גופי תאורה שקועים, חיפוי קיר בבריקים וצעדים נוספים שמקנים מראה מודרני. אם התקציב אפילו יותר גבוה, ניתן לשפץ חלק גדול מהבית, שכלולי בית חכם, ואז לעצב גם את הסלון בהתאם. ניתן כמובן להיעזר במעצב מקצועי שישיג את התוצאות הכי טובות שאפשר. 


חלל פתוח ועיצוב נקי


אם אין לכם מושג כיצד להתחיל את עיצוב הסלון מחדש, זיכרו את הכלל הבא. עיצוב מודרני בהחלט יכול להיות מינימליסטי. כלומר, נמנעים משילובים קיטשיים ולא ממלאים את הסלון בהמון רהיטים כבדים. חלל פתוח, שנותן תחושה של מרווח נשימה, זהו עיצוב מודרני ומאוד מרשים. 
אפשרי סגנון אורבני 
עיצוב סלון כפרי כבר לא נחשב ממש למודרני. למעשה, בעיני רבים זהו עיצוב שנחשב לפחות עדכני. הקו הנכון לאנשים שמרגישים שבאמת, עיצוב סלון כפרי איננו בשבילכם הוא להעניק לסלון קווים אורבניים. זה סגנון שמתאים לאנשים שאוהבים קווים מעט תעשייתיים. אפשר להיעזר בצבעים כהים, במוטיבים של כרום ואפילו לקשט את הקירות בציורי קיר בניחוח אורבני. 
כמובן, עיצוב סלון מודרני יכול לכלול שימשו בתאורה, מוטיבים משפרי אווירה, הוספת נישות וכיוצא בזה. רוצים סלון מעוצב? פנו לאסף סולומן, אדריכלות ועיצוב. 
 

עיצוב סלון מודרני | אסף סלומון