עיצוב דירות קטנות קומפקטיות


לא כולנו יכולים להרשות לעצמנו דירה גדולה ומרווחת, במיוחד אם אנחנו בוחרים להתגורר באזור המרכז. מה שכן, דעו שגם עיצוב דירות קטנות ניתן לעצב כך שתיראה גדולה ומרווחת. כמובן יש להתחשב בנתוני החלל שיש ברשותנו ובכללי המפתח השונים הקשורים לעיצוב הדירה. אז איך עושים זאת בהצלחה? המשיכו בקריאת המאמר ותגלו.

 

חשוב להכיר מהם האתגרים

כאשר מדובר על עיצוב של דירות קטנות, יש קודם כל להתחשב בתכנון ורצוי שזה יהיה עד כמה שיותר מדויק. שימו לב שכל בחירה עיצובית שתעשו לכאן או לכאן, תשפיע משמעותית על החלל הקטן. בואו ננסה להגדיר יחד את האתגרים שפניהם כל אחד עומד, כאשר הוא בא לעצב דירות קטנות :

הראשון – לא ניתן פיזית להגדיל את חלל הדירה שיש לכם, אבל ניתן לייצר אשליה של עומק, גובה ונפח. מעבר לכך, קחו בחשבון שאור יכול להגדיל את החלל ועל כן רצוי שתחפשו דרכים להגדיל את כמות האור שיש בדירה – ניתן לעשות זאת על ידי אמצעים טבעיים או אמצעים מלאכותיים.

השני – חלל הדירה צריך להיות נעים לעין למרות שיש בו מוקדי עניין. כך העיניים יכולות לנוע ללא הפרעה בחלל ובכלל נוצרת תחושה של מרחב. על כן, עליכם להימנע גם מעומס של פריטים בחלל וכמו כן במקביל לא לוותר על נוחות ושימושיות.

השלישי – אם תמקמו פריטים מעניינים במקומות אסטרטגיים בחלל, תוכלו לייצר שני יתרונות בהם, משיכת תשומת לב והשכחת חסרונות החלל הנתון שיש לכם.

 

עיצוב דירות קטנות קומפקטיות

טיפים

אל תנסו לעצב בעצמכם את הדירה שלכם. לשם כך, רצוי שתעזרו בבעלי מקצוע מתאימים כמו, אדריכלים ומעצבי פנים. אלו אנשי מקצוע עם ניסיון וידע בכל הקשור לתכנון ובפרט עיצוב בתים.

עשו שימוש נכון בצבע. השתמשו בסקאלה של צבעים מונוכרומטיים וצרו נקודות צבע באמצעות אביזרים צבעוניים. מבחינת צבע לקירות, העדיפו צבעים כמו, בז' ואפור וכמו כן צבעים בהירים נוספים שיהווה מעין רקע לחלל עצמו.

מבחינת תאורה, תוכלו להתקין גופי תאורה מעוצבים, גופי תאורה נסתרים וכמו כן גופי תאורת לד מפרופילי אלומיניום. לדוגמה, התקנה של פסי לד מתחת לרהיטים ולארונות המטבח שלכם, יגרמו להם ל"צוף" בחלל. מה הכוונה? מדובר על אלמנטים יפים שמסקרנים את מי שמתבונן בהם וגם מייצרים סוג של אשליה.

עליכם לדאוג לכמה שיותר מקומות אחסון. מה הכוונה? בגלל שמדובר על דירה עם חלל קטן יחסית, תוכלו לדאוג לפתרונות אחסון חכמים כמו, נישות, רהיטים שניתן גם לאחסן בהם דברים, ארונות שנפתחים לשני כיוונים ועוד. כמובן שעליכם גם לעשות סדר בפריטים שלכם ובמידה ויש כאלה שאינכם משתמשים בהם, אז נסו להיפטר מהם כמה שיותר מהר וכך תחסכו את העומס שיש לכם בדירה.

מומלץ להתקין ווילונות ארוכים ואווריריים. הם לא יעמיסו על החלל ותוכלו לתלות אותם ישירות מהתקרה, על מנת לצור אשליה של גובה.