זה רק נראה גדול: עיצוב דירות קטנות


החיים המודרניים הביאו את רובנו לחיות בערים הגדולות. אז העיר אולי גדולה, אבל הדירות בה הרבה פעמים קטנות, ואפילו קטנטנות. עכשיו השאלה היא איך הופכים את כורח המציאות הזה, למקום יפיפה שנעים ונהדר לחיות בו. כל הסודות על עיצוב דירות קטנות, לפניכם.

מקסום החלל הקטן

מקסום החלל הוא אחד העקרונות הבסיסיים באדריכלות ועיצוב נכונים. אך כשמדובר על דירות קטנות הנושא מקבל משנה תוקף והופך להיות קריטי ממש. מקסום החלל פירושו מצד אחד ראיית החלל כמכלול שלם שהזרימה וההרמוניה בו מורגשות בכל רגע, ומצד שני השקעת מחשבה רבה בכל פרט ופריט הנמצאים בחלל כך שכל מילימטר ינוצל בחכמה וכל פריט יפיק את המקסימום האפשרי. כל זאת לטובת דיירי הבית והשימוש היומיומי שלהם בו.

העיצוב המודרני תמיד שומר על קווים נקיים, צבעים בהירים ומיעוט חפצים היוצר מראה נקי ופתוח. בכל מה שקשור לדרות קטנות זה עוד יותר חשוב מפני שכל פרט מיותר עלול להעמיס באופן משמעותי על החלל הקטן ממילא. לכן כל פריט ריהוט שייבחר יהיה הכרחי ומתאים באופן מושלם למיקומו ולתפקידו.

את התחימה בין החללים השונים ניתן לעשות בעזרת ארון או שידה שיהוו גם כשטח אחסון, יוסיפו נוי לחלל ולא יסגרו אותו כמו קיר אטום רגיל. טקסטורות מבריקות כמו רהיטים צבועים בלקה מגדילים את החלל, בדומה לכך גם מראות גדולות אותן ניתן למקם במיקומים מפתיעים וכמובן שגם חלונות גדולים וגבוהים השופכים פנימה הרבה אור טבעי ייצרו מראה פתוח ומאוורר.

עיצוב דירות קטנות: מומחיות אורבאנית

עיצוב מוצלח של חללים קטנים מתבצע על ידי אדריכלים המתמחים באדריכלות אורבאנית כמו משרדו של אסף סלומון. אסף, שלאחר לימודיו באוניברסיטת PRATT INSTITUTE. NYC החל את דרכו המקצועית כאדריכל מצליח בניו יורק, צבר ניסיון רב בעיצוב דירות ושטחי מסחר בעיר הגדולה ואת הניסיון הזה הביא עמו ארצה אל משרדו שבתל אביב. יד האמן המיוחדת שלו מורגשת תמיד, גם בתחום של עיצוב דירות קטנות המאפשרות אי של שקט, יופי מרהיב וחמימות ביתית בלב העיר הגדולה.

עיצוב דירות קטנות | אסף סלומון