עיצוב בית קטן וחלומי


האתגר של עיצוב בית קטן הוא לא פשוט. מצד אחד חשוב לשמור על תחושת המרחב, ההרמוניה והזרימה בבית, מצד שני לשמור על פונקציונליות ולאפשר מספיק שטחי אחסון ותפקוד שוטף. והשטח כאמור, קטן ולעיתים קטנטן. אך כידוע, עם גישה נכונה כל בעיה הופכת למשחק מרתק שמאפשר הצלחה, ודווקא במצב כזה היצירתיות פורצת ועובדת שעות נוספות. התוצאות מפתיעות ביופיין ובחכמתן.

פתוח פתוח

בעיצוב בית קטן מילת המפתח היא פתוח. שמירה על הזרימה בין החללים השונים ומינימום הפרדה באמצעות קירות אטומים רגילים היא הכרחית. כדאי למצוא פתרונות יצירתיים שיאפשרו הפרדה נכונה בין החללים אך תוך מינימום העמסה.

כך ניתן לדוגמה לחלק חלל אחד גדול לכמה חללי משנה רק על ידי שינויים בטקסטורות, גוונים וחומרים. את חלל המטבח יאפיינו גוונים מסוימים, את פינת האוכל גוונים אחרים ואת הסלון אחרים. הם כולם ממוקמים על פני אותו שטח רציף, אך תחומים לעין על ידי זוויות הריהוט ושינויי צבע, שיכולים לאפיין גם את השטיח או אפילו האריחים השונים שימוקמו בכל אחד מהם.

מחיצות שקופות למחצה בעלות מראה קליל הנסגרות בסגנון אקורדיאון או וילונות, יכולים גם הם להחליף את הקירות הסטנדרטיים האופייניים לחללים גדולים. בבית בעל שתי קומות ניתן לבנות את הקומה השנייה רק על פני חלק מהחלל וכך להותיר את חלקו כבעל תקרה גבוהה מאוד היוצרת עומק וגובה שמגדילים את התחושה בבית כולו.

עיצוב בית קטן: פתרונות אחסון

כמובן שאחד האתגרים הגדולים בעיצוב בתים קטנים הוא מציאת פתרונות האחסון הנכונים. בבית קטן כל רהיט ופריט יכולים להפוך לשטח אחסון מקורי ונסתר, אפילו המדרגות. כל מדרגה יכלה להפוך למגירה, מדפים גבוהים שנישאים אפילו מעל המשקופים, יכולים להוסיף לחמימות הביתית בחלל ולספק שטח אחסון נוסף. גם תחימת החללים השונים יכולה להתבצע על ידי רהיט מעוצב הטומן בחובו אפשרויות אחסון רבות במקום הקיר הרגיל והמוכר.

לסיכום, עיצוב בית קטן הופך ביד אמן כמו זו של אסף סלומון לפנינה יפיפייה ופרקטית להפליא המשלבת בין מראה מודרני מבריק לביתיות וחמימות. מאחורי כל פרט עומדת מחשבה שמטרתה להפוך את המקום הקומפקטי ליפה, מזמין ומנוצל עד תום.

עיצוב בית קטן | אסף סלומון