עיצוב בית מודרני בהתאמה אישית


עיצוב בית מודרני משלב בתוכו עיצוב מודרני ופונקציונאליות מירבית, שיחד יוצרים את הבית האידיאלי לדייריו. העיצוב המודרני מתאפיין בקווים מאוד נקיים, בצבעים בגוונים אחידים ובהימנעות מעיטוריות יתר. האדריכל האומן שיודע לעבוד בסגנון זה כמו אסף סלומון, ייצור בית בעל מראה נקי מאוד היוצר השתאות ממש, ומצד שני בנגיעות נכונות המשלבות צבע, רהיט, פריט אומנות או שילוב חומר חם כמו עץ, יידע לתת את האווירה החמימה והביתית.

מאפייני עיצוב בית מודרני

המראה הכללי נקי, הגאומטריה מדויקת ובחירת החומרים מוקפדת. לרוב החומרים שיאפיינו בתים אלו יהיו זכוכית, חיפויים דמויי בטון או טיח, גבס, אלומיניום ופלדה. כאמור נגיעות נכונות ומדויקות של עץ יפיחו רוח חיים חמה וביתית שתאזן את החומרים האחרים, תאיר אותם באור המודרני הנעים שלהם ותנטרל את האווירה המנוכרת שעלולה להיווצר מתוך שימוש לא מאוזן וחסר ניסיון בהם. שימוש נכון ומדויק בחומרים אלו ייצור תוצאה מיוחדת ועדכנית שתשמור על רמת האסתטיות והעיצוביות הגבוהה שלה לאורך שנים רבות.

החללים המרכזיים הגדולים יהיו פתוחים ויבטאו סגנון זה בעיצובם הגאומטרי הפשוט, המונוכרומטי בגווניו ובשימושים בחומרים שתיארנו. יחד עם זאת, הסוד הוא לדעת לשלב בתוכן נגיעות חכמות ומדויקות של צבע, חומר ואור.

כורסא, כריות נוי בצבעים עזים הבולטים על פני המונוכרומטיות השלטת, חפצי אומנות בודדים ומיוחדים, גוף תאורה בודד הבולט בעיצובו המיוחד בין גופי תאורה נסתרים רבים, כל אלו ייצור ניגודיות שתפתיע, תייחד ותביא לידי ביטוי את אופיים וטעמם המיוחד של דיירי הבית.

כל זאת לצד רהיטים שבדרך כלל יתאפיינו במינימליסטיות, בהיותם נשענים על רגליים כמעט בלתי נראות או תלויים בתלייה נסתרת בסגנון כמו מרחף באוויר. בבתים פרטיים ייעשה שימוש בחלונות גדולים בעלי פרזול מינימאלי שיכניסו פנימה הרבה אור טבעי היוצר מראה בהיר ופתוח.

פונקציונאליות

בית מודרני יתאפיין בתכנון חכם ובמחשבה על כל פרט בהיבטים הטכנולוגיים והאחרים. השליטה החכמה על התאורה, המיזוג, ניקיון הבית דרך שואבי אבק נסתרים, וכמובן שטחי אחסון רבים נסתרים שבעין רגילה כלל לא ניתן להבחין בהם מאחורי קירות הגבס הנקיים המשתלבים בעיצובם בחלל באופן מושלם.

עיצוב בית מודרני הוא תחום מיוחד המשלב בין אסתטיקה גבוהה ביותר לפונקציונליות וטכנולוגיה חכמה המביאות את הבית לנוחות ופרקטיות מרבית. כאשר רוצים לתכנן ולעצב בית מודרני ברמה שכזו, חשוב לעבוד עם אדריכל ברמתו של אסף סלומון, שברשותו ידע וניסיון רב שנים בתחום, כאדריכל שסיים לימודיו במוסד אקדמי מהמובילים בעולם PRATT INSTITUTE. NYC, וצבר ניסיון רב בעבודה על פרוייקטים מתקדמים וייחודיים בארץ ובניו יורק.

העיצוב המודרני מתאפיין בקווים נקיים, גוונים מונוכרומטיים וגאומטריה פשוטה היוצרים יחד מראה פתוח, מואר ונקי. החומרים המאפיינים את הבית המודרני יהיו לרוב חיפויי משטחים בסגנון דמוי טיח או בטון, פלדה ואלומיניום, זכוכית מבהיקה ויחידות המפוסלות ומעוצבות בגבס.

יחד עם זאת מדובר על בית, ולכן חשוב מאוד שהוא ישדר גם חמימות, אווירה נעימה ונינוחה ומכאן שיש לשלב נגיעות מדויקות ונכונות של חומרים טבעיים כמו עץ, בד בפריטי הטקסטיל כמו כריות נוי ווילונות. בתוך הגוונים המונוכרומטיים השולטים במניפת לבן-אפור-שחור, חשוב לשלב גם נגיעות של צבעים מעט נועזים יותר שישברו באופן נכון את המונוכרומטיות הזו וייתנו קונטרס מעניין ומלא חיים.

בנוסף לכך בבית חייבת להיות האמירה האישית שתבטא את הייחודיות של דייריו, ותתאים בדיוק להם, וכאן באה לידי ביטוי הבחירה בחפצי אמנות, תמונות יוצאות דופן ופריטים נוספים המתאימים לבעלי הבית ושוברים את העיצוב הנקי והמבהיק השורה בבית המודרני.

כמו בתכנון ועיצוב של כל בית, דגש מיוחד מושם על זרימה מקסימלית של אוויר ואור במהלך היום, ועל תכנון תאורה נכון בשעות הערב והלילה. גופי תאורה נסתרים ושקועים במינון מדויק יתנו את עוצמת האור הרצויה ואת תחושת העומק בחלל, ושילוב ייחודי של גופי תאורה מעוצבים ייתן את הנופך העיצובי המושלם.

תכנון חכם

עיצוב בית מודרני מתאפיין כאמור גם בשימוש בטכנולוגיות חכמות כמו מערכת שואבי אבק נסתרים המאפשרים ניקיון יסודי במהירות ובקלות. כך גם שטחי אחסון רבים שהעיצוב החכם הופך אותם לנסתרים מן העין ומשתלבים בחלל באופן נפלא, ומערכות תאורה, מיזוג והשקיית גינה מתוחכמות ובעלות שליטה חכמה ומתקדמת.

 

עיצוב בית מודרני | אסף סלומון