בנייה אקולוגית: אתגר מרתק ומשתלם


בנייה אקולוגית רואה את המבנה כחלק מתוך המערכת האקולוגית הסביבתית שבתוכה הוא נמצא. כחלק כזה עליו להשתלב בצורה נכונה, מאוזנת ובריאה בסביבה ולספק מרחב בריא ומאוזן כל האפשר לכל השוהים בו.

ההשתלבות הנכונה בסביבה באה לידי ביטוי גם בשלבי ההקמה והבנייה של המבנה, וגם באופי שלו העושה שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, יוצר חסכון באנרגיה ומשתמש באופן מיטבי וחכם במשאבי הטבע.

בנייה אקולוגית: שמירה על הטבע

בתהליך הבנייה האקולוגי, שומרים ככל הניתן על איכות הסביבה ועל המשאבים המצויים בקרבת המבנה. על מנת לחסוך באנרגיה, מקפידים על בידוד טרמי איכותי של הגג והבית כולו, ועל שימוש באנרגיה ירוקה באופן מקסימאלי.

בנוסף לכך מתוכנן הבית הירוק באופן שממקסם את יעילות מחזור חיי הבניין, ומוריד למינימום את עלויות ההקמה והבנייה שלו, וגם בהמשך לאורך שנות קיומו את עלויות התפעול והאחזקה שלו. החיסכון באנרגיה ובמשאבים בא לידי ביטוי בכל פרט אפשרי.

הבנייה המודולרית

שיטת הבנייה המודולרית מהווה היבט ייחודי ואפקטיבי ביותר של הבנייה הירוקה. בשיטה זו מרכיבים בשטח מבנה, ממעין חלקי לגו המצטרפים זה לזה ויוצרים מערכת מושלמת. כל אחד מהחלקים מיוצר מראש במפעל בצורה המביאה לחסכון מקסימלי בעלויות, בזמן ובכוח אדם. התכנון האדריכלי בגישה זו מגיע לשיאו, שכן התהליך כולו מתוכנן מראש עד לפרט האחרון ביעילות מרבית, וברגע שיוצאים לדרך העבודה מנוהלת עד לפרטים הקטנים במטרה להוציא את התהליך אל הפועל במהירות שיא.

האתגר האדריכלי בבנייה המודולרית הוא מיוחד ויוצא דופן, מפני שבתכנון נכון אפשר להגיע לחללים מדהימים, לעיצוב מודרני מרהיב ולהרמוניה מושלמת בין החלקים השונים המרכיבים את הבית. מה שדרוש כאן הוא שילוב בין מעוף יצירתי להיכרות מעמיקה עם הגישה המודולרית.

האדריכל שלכם

כמובן שלמשימה מורכבת שכזו בתחום בנייה אקולוגית חשוב לצאת לדרך עם אדם שאפשר לסמוך עליו – כאדריכל, כמנהל ולפני הכול כאדם. העבודה בפרויקט מהסוג הזה היא אינטנסיבית מאוד, מצריכה תכנון מעמיק ותקשורת שוטפת ורציפה, לכן הבחירה היא על בסיס אישי ומקצועי גם יחד. הניסיון המקצועי צריך להכיל ידע נרחב בתחום האדריכלות, העיצוב, הבנייה המודולרית והאקולוגית, כמו במשרדו של האדריכל אסף סלומון.

בנייה אקולוגית