איך בוחרים אדריכל בתים פרטיים?


אם אתם נמצאים בפתחו של פרויקט עיצוב בית פרטי, זהו ללא ספק אחד השלבים החשובים והמשמעותיים שחוויתם. ההתרגשות גדולה שכן יש כאן הזדמנות לממש חלומות ותוכניות שליוו אתכם זמן רב, מצד שני האחריות כבדה מכיוון שכל החלטה שתקבלו תישאר ותלווה אתכם למשך שנים קדימה. אז כיצד צולחים בצורה מיטבית את התהליך הזה ומגיעים לתוצאה שעליה אתם חולמים עם אדריכל בתים פרטייםהמתאים לכם ביותר? כל הפרטים לפניכם.

אדריכל בתים פרטיים: ניסיון בעיצוב פנים וחוץ

כאשר רוצים לבחור אדריכל בתים פרטיים מתאים למשימה, חשוב מאוד לבחור אדריכל מנוסה בעל ניסיון ספציפי בתחום של עיצוב בתים פרטיים. ייחודו של הבית הפרטי לעומת דירה בבניין הוא בעיקר בשילוב שבין הפנים לחוץ, ובניית יצירה אחת הרמונית של החלל הפנימי עם החצר העוטפת אותו וניצול נכון של כל סנטימטר בחלל.

תכנון נכון כמו תכנון וילות, מתחיל ממיקום נכון של חלונות גדולים היוצרים בחלל הפנימי זרימה טובה של אור ואוויר ומכניסים פנימה את צבעיו הטבעיים של הטבע – תכלת של שמיים, וגווני צמחייה ואדמה. אמנם החלל הפנימי בבית פרטי בדרך כלל גדול למדי, אך גם כאן חשוב מאוד לתכנן אותו בצורה נכונה שתיצור זרימה טובה בין כל חללי המשנה. חשוב לאפיין עם דיירי הבית את סגנון ואופי החיים שלהם, האם יש להם ילדים קטנים שמשחקים ברחבי הבית, האם הם אוהבים לארח ארוחות רבות משתתפים וכן הלאה, ובהתאם לכך לתכנן את החללים.

סגנון וקו עיצובי מוביל

בבחירת אדריכל חשוב לבחור באדריכל שסגנון העבודה שלו וטביעת האצבע הייחודית שלו קולעים באופן מדויק לטעמכם והרגשתכם. בית הוא מקום שתגורו בו למשך שנים רבות ולא יצירת אמנות במוזיאון ולכן לפני הכול חשוב שתרגישו שם תחושה נעימה, חמימה ועוטפת.

יכולת ניהולית ממדרגה ראשונה

אדריכל בתים פרטיים חייב להיות מנהל ממדרגה ראשונה מפני שתפקידו בפרויקט הוא להוביל אותו בפועל מתחילתו ועד סופו, לתאם בין כל קבלני המשנה והגורמים השונים ולהביאו אל סיומו המוצלח. כמו כן עליו לדאוג לעמידה בתקציב והכול כמובן בשיתוף מלא אתכם הלקוחות. לכן חשוב כל כך לבחור אדריכל מנוסה מאוד כמו במשרדו של אסף סלומון.

אדריכל בתים פרטיים