אודות

אודות

אסף סלומון הינו אדריכל מורשה, בוגר לימודי אדריכלות ב- PRATT  INSTITUTE N.Y . משנת  2000.  המשרד פועל משנת 2004 כמשרד אדריכלים בניו יורק, ומשנת 2007 כמשרד אדריכלים בתל אביב. עיסוק במגוון רחב של פרויקטים באדריכלות ועיצוב פנים בתחום המגורים והמסחרי, בארץ ובעולם: בתים פרטים ,דירות יוקרה ובניני מגורים. בתחום המסחרי עיצוב בתי מלון, מסחר, ומשרדים. משרדנו נותן שירותי תכנון ועיצוב פרויקטים, מתן היתרים ופיקוח על הבניה עד גמר.


הרגישות ההקשבה והלמידה לצורכי הלקוח במשך כל תהליך ההתקשרות, הם הבסיס להצלחה של פרויקט, האחריות האהבה למקצוע וההתלהבות לעשייה ,היא המתכון ליצירה פורייה. חתירה למצוינות ביצירה האדריכלית תוך הצבת סטנדרטים גבוהים מעצמנו כמתכננים ומהקבלנים המבצעים. כל פרויקט מטופל בתשומת לב מרבית תוך כדי חיפוש אחר פתרונות יצירתיים ומתוך מחשבה מקורית עד לפרטים הקטנים תוך שמירה על תקציב ולוח זמנים מסודר. משרדנו דוגל בהקפדה על גיאומטריה פשוטה ומינימאלית וחיפוש אחר פרופורציות מאוזנות ונקיות, חללים פתוחים ושימוש מקסימאלי באור ואוורור טבעי וצמצום האנרגיה בשילוב חומרים טבעיים, מהווים את הגרעין הרעיוני הבסיסי בכל פרויקט.


המשרד שם דגש על קשר אישי ואוזן קשבת לצרכיהם ומטרותיהם של לקוחותיו הן בהיבט הפונקציונאלי והערכי, והן מבחינת הסגנון האישי של כל לקוח. ניתן לראות זאת במגוון הסגנונות הרחב בפרויקטים, ממודרניזם נקי ועד לסגנון קלאסי מעוטר. הניסיון במגוון סגנונות עיצוב יוצר גמישות המביאה ליצירה אקלקטית משולבת ומאוזנת ע"פ סגנונו ורצונו של הלקוח. עבודת התכנון, הן מבחינת המבנה והן מבחינת עיצוב הפנים, מתבצעת כיחידה אחת. היתרון בכך הוא, שהתכנון מתבצע פנימה והחוצה בהרמוניה תוך שמירה על שפה ורעיון משותפים בין הפנים ובין החוץ כאחד, ללא תלות באילוצים הנובעים מבחירה עתידית של הרהיטים ושילובם בחלל.


פרויקט חדש מתחיל בבירור רצונותיו של הלקוח מבחינה פונקציונאלית, בחירת סגנון עיצובי והגדרת תקציב לבניה. מיד לאחר מכן ניגשים לתהליך משותף בין הלקוח לאדריכל, אשר בו נקבעת התוכנית הרצויה על מנת לקדם את העבודה לקבלת היתרים מהרשויות. עד קבלת היתר הבניה מנוצל הזמן ליצירת תכניות הבניה, ונקבעים בשיתוף עם הלקוח כל הדגשים לבניה, כולל ביצוע מכרזים לקבלנים וספקים ובחירתם. באופן זה, מרגע קבלת היתר הבניה ניתן לגשת מידית לביצוע הפרויקט. מהתחלת הבניה ועד לקבלת טופס הגמר מלווה האדריכל את הלקוחות באופן צמוד לכל אורך הבניה, ומפקח על הקבלנים ועל ביצוע העבודה להשגת הרמה הגבוהה ביותר ובמחירים הנוחים ביותר. למשרדנו קשרים בעולם לרכישת ריהוט ומוצרים נלווים בחו"ל על מנת להוזיל את תקציב הבניה ולשפר את איכות ונראות הפרויקט. אנו משתדלים להפוך תהליך ארוך ומורכב זה, לתהליך מרגש ומעניין, אשר יסב הנאה ללקוח.
 

ראיון עם אסף סלומון לתכנית 'מפתחות עיצוב' - שנת 2012