אדריכל שימור – על התפקיד וחשיבותו


לשימור מבנים יש חשיבות היסטורית, אדריכלית ובחלק מהמקרים גם תרבותית. עבודת השימור הינה מורכבת וכחלק מכך, היא גם מצריכה רמה מקצועית גבוהה מצד אותו אדריכל שימור.
שימור המבנה מצריך מחד שמירה על הקיים תוך ביצוע פעולות של: שחזור, ייצוב, הגנה או שמירת הקיים. 
ישנם לא מעט גורמים עבורם התוצאה של שימור מבנים תהיה חשובה ומהותית וביניהם, הבעלים של אותו המבנה, הדיירים או המבקרים העתידים בו (תלוי כמובן, אם מדובר במבנה המיועד למגורים או למטרות אחרות) וגם העיריה שתחת שטחה המבנה ממוקם – כאשר שימור מבנים הוא חלק חשוב ומרכזי בהליך ההתחדשות העירונית.
בכדי שעבודת השימור תענה בצורה הטובה ביותר על צרכיהם ודרישותיהם של המזמינים אותה, קיימת חשיבות גבוהה לבחור בקפידה את אותו אדריכל שימור אשר יגויס עבור אותה המטרה.

התועלות של הליך שימור מבנים


אחת התועלות המרכזיות של עבודת שימור מבנים, טמונה בהזדמנות להמשיך וליהנות ממבנים עתיקים ומיוחדיםאדריכל שHNUR, אשר כאמור, טומנים בחובם ערך היסטורי ותרבותי.
מעבר לכך, ערכם של מבנים משומרים הינו גבוה יותר מהבחינה הכלכלית, מזה של מבנים חדשים – כך שיש לנושא זה גם תועלות כלכליות.
פרט חשוב נוסף טמון בעובדה שהנתונים מעידים כי שכונות בהם ממוקמים מבנים משומרים, זוכות לביקוש גבוה יותר.
כאן חשוב לציין, שבכדי ליהנות מכל התועלות של שימור מבנים, חשוב שהעבודה של אדריכל שימור תתבצע בצורה מקצועית ומדויקת, כך שימנע מצב בו נראות המבנה תשתנה וכחלק מכך, גם ערכו ירד.


בחירת אדריכל שימור


עבודת שימור מבנים מהווה כאמור כעבודה מורכבת המצריכה ידע נרחב והתמחות בתחום פרטני זה.
מהסיבה הזאת, חשוב שכל מי שנמצא בהליך של חיפוש אחר אדריכל שימור, יקפיד לבחור את אותו איש מקצוע בקפידה, תוך שימת דגש על פרמטרים כמו: הסמכות ייעודיות, ניסיון פרטני בתחום ותיק עבודות הכולל את עבודות השימור הקודמות אשר בוצעו על ידי אדריכל.
אם גם אתם נמצאים בחיפושים אחר אדריכל מקצועי שכזה, אתם מוזמנים ליצור קשר כבר היום עם משרד האדריכלים של אסף סלומון, המתמחה בין היתר גם בנושא של שימור מבנים.