אדריכל בתים פרטיים לתכנון ועיצוב מושלמים


תכנון ועיצוב בית פרטי הוא משימה מורכבת ומיוחדת, מפני שהוא כולל תכנון של הפנים, החוץ והשילוב המדויק ביניהם. תכנון נכון ממקסם את ניצול החלל ומגדיל את המרחב מתוך משחק נכון בין הפנים לחוץ ויוצר את הבית האופטימאלי עבור המשפחה שתגור בו לאורך שנים רבות. לכן כה חשוב לבחור אדריכל בתים פרטיים בעל ידע וניסיון מקצועי רב בתכנון ועיצוב בתים פרטיים.

עבודה עם אדריכל בתים פרטיים: ההתחלה

תהליך של תכנון ועיצוב בית מתחיל תמיד מהשלב של היכרות בין אדריכל בתים פרטיים ללקוחות והבנה מעמיקה של האופי הייחודי שלהם, הצרכים הנובעים מחיי היומיום שלהם וטעמם. שלב זה חשוב ביותר מפני שרק מתוך הבנה והרגשה נכונה, יוכל האדריכל לתכנן עבורכם את הבית שבאמת ישרת אתכם בצורה נוחה, נעימה ואידיאלית לאורך השנים.

ידוע שפרויקט של תכנון ועיצוב בית הוא לא דבר שעושים כל יום, ובמיוחד פרויקט של תכנון ועיצוב בית פרטי שהוא כמעט תמיד פרויקט של פעם בחיים. ובנוסף לכך בשל מורכבות הפרויקט והאינטנסיביות שלו, חשוב מאוד שגם ברמה האישית תהיה לכם כימיה עם האדריכל, שהוא יהיה מישהו שקל ונוח לכם לדבר אתו ושאתם מבינים זה את זה בצורה טבעית וקלה.

פנים חוץ ומה שביניהם

תכנון אדריכלי נכון של בתים פרטיים ייצור בית שכולו אוויר, אור ומרחב. החוץ ייכנס פנימה ויאיר את הבית בהמון אור טבעי ואתו בגווני התכלת של השמיים, וגם המים במקרה שיש בריכה, בירוק ובססגוניות נפלאה של צמחייה ובזרימת אוויר טובה ואיכותית. חומרי הגלם בהם ייעשה שימוש בפנים ובחוץ ישתלבו בצורה נכונה, זורמת והרמונית זה עם זה, והכול יורגש כמכלול שלם אחד.

ניצול מיטבי של החלל

אמנם שטחו של הבית הפרטי גדול בדרך כלל באופן משמעותי מזה של דירת מגורים בבניין, אך גם בו מקסום החלל הבא לידי ביטוי בניצול נכון וחכם של כל מילימטר. גרמי המדרגות, פינות העבודה וכל חללי המשנה ישתלבו באופן מושלם בחללים המרכזיים מתוך ראייה כוללת. לכן אדריכל בתים פרטיים כמו אסף סלומון שעיצב אינספור פרויקטים מגוונים בארץ ובחו"ל, ובעל ידע מקצועי עצום, הוא הבחירה הנכונה.

תכנון ועיצוב בתים פרטיים הוא משימה מאתגרת ולא פשוטה המצריכה מקצועיות וידע רב, שכן בית פרטי הוא יחידה שלמה השוכנת על קרקע ומצריכה ראייה כוללת ומקיפה של פנים וחוץ. אם אתם נמצאים בפתחו של תכנון בית פרטי, מומלץ שתבחרו אדריכל בתים פרטיים בעל ניסיון רב בתחום זה, כמו האדריכל אסף סלומון, שלצד פרויקטים רבים שביצע בתחום המסחרי, החל מחנויות בניו יורק, דרך עיצוב עסקים שונים ועיצוב ומלונות בוטיק בתל אביב, תכנן גם בתים פרטיים רבים.

כיצד תבחרו אדריכל בתים פרטיים

אם בכל יתר התחומים אין כמו מראה עיניים, הרי שבתחום האדריכלות והעיצוב, על אחת כמה וכמה. לפני הכול כדאי לראות תיקי עבודות של אדריכלים שונים, ולפנות אל האדריכל שעבודותיו מדברות יותר מכל אל ליבכם. כלומר אדריכל שתמונות הבתים הפרטיים שתכנן גורמות לכם להרגיש שהייתם רוצים "לקפוץ פנימה" ולגור בהם עכשיו.

סגנונות העיצוב הקיימים הם מגוונים - מודרני, כפרי, עתיק ושילובים שונים ביניהם. בחרו באדריכל שטביעת האצבע הייחודית שלו מבטאת את הסגנון הנעים ביותר עבורכם. זכרו שמעבר לאסתטיקה הגבוהה ולאמירות העיצוביות המרשימות, בית הוא בסופו של דבר המקום בו אנו חיים עם משפחתנו, ולכן הכי חשוב שיהיה לנו שם נעים, חמים וביתי.

תהליך העבודה מתחיל תמיד בפגישת היכרות ראשונית שמטרתה להכיר זה את זה. האדריכל רוצה להבין ולהרגיש מהם הצרכים המיוחדים של דיירי הבית העתידי, מה חשוב להם, מה מאפיין אותם, כדי שיוכל לתכנן את הבית המתאים ביותר עבורם. הלקוחות צריכים להרגיש שיש ביניהם לבין האדריכל כימיה ושפה משותפת ושהוא אכן מצליח להבין אותם. מעבר להשפעה שתהיה לכך על התוצאה הסופית, פרויקט של בניית בית פרטי הוא ארוך ואינטסיבי ומאוד חשוב לעבוד עם מישהו שנעים לכם לעבוד אתו.

אומן ומנהל

יחד עם זאת חשוב לדעת שאדריכל בתים פרטיים, בנוסף להיותו אומן בנפשו בעל גישה יצירתית ויכולת לממש ולהביא אותה לידי ביטוי בבית אותו הוא מתכנן, חייב להיות גם מנהל טוב. האדריכל הוא מי שמקשר ומתאם בפועל בין כל הגורמים, מתכנן את הלו"ז והתקציב ועומד על יישומם הנכון ללא חריגות.

 

כל הפרטים החשובים על אדריכלות בתים פרטיים


אדריכלות בתים פרטיים מתאפיינת בידע וניסיון רב שרוכש האדריכל. כשמדובר על תכנון ועיצוב בית פרטי מדובר על פרויקט גדול מאוד מכל הבחינות – חלל פנים וחוץ גדול, פרויקט ארוך טווח ותקציב גדול. לכן חשוב מאוד לעבוד עם אדם מקצועי בכל התחומים האלו כמו משרד האדריכלים של אסף סלומון שתכנן פרויקטים רבים למגורים ולמסחר בארץ ובחו"ל, ובהם גם בתים פרטיים יוקרתיים ומרשימים.


אדריכלות בתים פרטיים פנים וחוץ


הבית הפרטי מהווה אתגר גדול משום שהוא כולל תכנון של חלל הפנים והחוץ, וזרימה נכונה ואידיאלית ביניהם. אמנם החלל גדול משמעותית מזה של דירת מגורים בבניין, אך גם כאן הניצול המדויק והמקסימלי של החלל חשוב מאוד. 
זרימה נכנה של הפנים והחוץ, תכניס אל הבית כתמי צבע מאירים ומחיים של שמיים, מים, צמחייה ואדמה. האור הטבעי ישטוף את החלל והאוויר יזרום בצורה נפלאה. החוץ והפנים ימשיכו זה את זה בצורה הרמונית ונפלאה והבית יהיה מרחב אחד שלם, נעים, ביתי ויפיפה.


בית מושלם לדייריו


בבית הפרטי חשוב מאוד לתכנן זרימה טובה בין החללים המרכזיים המשותפים כמו הסלון, המטבח ופינת האוכל, אל חדרי השינה המוצנעים יותר בחלקו הפנימי של הבית. חשוב לערוך פגישת היכרות מעמיקה שמתוכה האדריכל יוכל לאפיין בצורה נכונה ומדויקת את הצרכים והרצונות של דירי הבית. 
האם הם אוהבים לבשל ומה הדרישות שלהם מהמטבח האולטימטיבי? האם הם אוהבים לארח וזקוקים לפינות ישיבה רבות? האם יש להם ילדים או נכדים קטנים וזקוקים למקומות אחסון לצעצועים וליכולת לארגן ולסדר הכול במהירות ובקלות? מה יגרום להם להרגיש בבית, בנוחות ובנינוחות לצד העיצוב המושלם והאסתטי ביותר?
אדריכלות היא גם ניהול מקצועי
האדריכל, מעבר לעבודתו המקצועית בתכנון ובעיצוב הבית, הוא גם הכוח המניע והמנהל של הפרויקט. הוא האדם שמקשר ומתאם בין כל הגורמים ובעלי המקצוע השונים, הוא אחראי על תכנון לוח הזמנים והתקציב, על המעקב הצמוד אחריהם במטרה לוודא שאין שום חריגה בתקציב או בזמנים. אדריכלות בתים פרטיים היא מקצוע מורכב המשלב בתוכו עושר של תחומים ויכולות ולכן כה חשוב למצוא את האדם המתאים למשימה.
 

אדריכל בתים פרטיים | אסף סלומון