מה מאפיין אדריכלים מובילים?


אדריכלות נחשבת לאחד מהמקצועות הנחשקים ביותר בישראל מבחינת האטרקטיביות שלו בעיני הקהל הרחב, ועל כל אחד מהמקומות בכל אחד מחמישה מוסדות הלימוד המוכרים אשר מכשירים אדריכלים, מתחרים מאות אנשים מוכשרים, אשר מתוכם, בסוף כל שנה, מקבלים את התואר "אדריכל" כ-350 אדריכלים שסיימו את לימודיהם ועמדו בבחינות הנדרשות מהם. אולם, למרות זאת, ברשימת אדריכלים מובילים בישראל, מצליחים להתברג רק מתי מעט, אדריכלים ספורים. אדריכלים אשר מרכיבים את רשימת אדריכלים מובילים הידועים, כמו האדריכל אסף סלומון, לדוגמה שלמד אדריכלות בניו יורק ועיצב בתי מלון ומבנים יוקרתיים, ניחנו ב"משהו" יוצא דופן, אשר מאפשר להם לבלוט מעל פני כל שאר האדריכלים האחרים.

מה הופך אדריכלים מובילים לכאלה?

ישנם אדריכלים שקנו עולמם בן רגע, כאשר קיבלו את ההזדמנות לתכנן מבנה מסוים, ועמדו במשימה בהצלחה מעל למשוער. אדריכלים אחרים, פיתחו שיטת תכנון ייחודית להם, שאף אדריכל אחר איננו מתכנן בה, אחרים - פיתחו את "טביעת האצבע" האדריכלית העיצובית המיוחדת להם, אשר כל מבנה (בין אם פרטי ובין אם ציבורי) אותו הם מתכננים נושא אותה. כך שכל אדריכל ודרכו-שלו להותיר את חותמו והשפעתו על התחום, אבל המשותף לכולם הוא אותו "משהו", אשר מייחד אותם משאר האדריכלים הקיימים והפועלים כיום. כל אדריכל מוביל והדרך שלו להתבלט, כל אדריכל מוביל והדרך שלו לתרום להפיכת העולם שלנו למעוצב וליפה יותר.

איך מאתרים אדריכל מוביל?

למרות שאדריכלות, כמו תחומי עיצוב רבים, הינה עניין של טעם אישי, ישנן מספר מוסכמות המתעלות על נקודת הראיה הסובייקטיבית, כך שרשימות אדריכלים מובילים ישראלים או כלל עולמיים, עשויות להכיל אדריכלים העוסקים בסגנונות עיצוב תכנון שונים לגמרי, אולם שונותם של האדריכלים הללו וגיוונן של הרשימות האלו, הן מה שהופך אותן למיוחדות כל כך. הרשימות האלה מתפרסמות מידי פעם (בעיקר, במועדים בולטים כמו סופי שנה) במגזיני עיצוב ואדריכלות ידועים, דבר, הגורם, במידה רבה, לביסוס נוסף למעמדם של האדריכלים ולחשיפתם גם לעיני אלה שעדיין לא מכירים אותם. משם, קל מאד לאתר פרטי קשר של אדריכל מוביל כזה וליצור איתו קשר, או, להתרשם מעבודותיו, אשר, במרבית המקרים, תמונותיהן מתפרסמות ברשת.

אדריכלים מובילים | אסף סלומון